raydan
08 فروردین 1402 - 11:59

امدادرسانی به ۴۲ هزار نفر در طرح نوروزی

سخنگوی طرح‌های نوروزی جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۴۲ هزار و ۱۱۱ نفر در قالب طرح نوروزی خبر داد و گفت: مازندران، اصفهان و فارس بیشترین عملیات امداد و نجات را به خود اختصاص دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید سلیمی، سخنگوی طرح‌های نوروزی جمعیت هلال احمر با اشاره به آمار خدمات ارائه شده از روز ۲۴ اسفندماه تا روز هفتم فرودین‌‎ماه گفت: امدادگران جمعیت هلال‌احمر از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا هفتم فروردین ۱۴۰۲، در دو هزار و ۷۵۵ عملیات پوشش حوادث شرکت کردند که از این تعداد هزار و ۳۱۲ مورد حوادث جاده‌ای، ١١٠ مورد پوشش حوادث جوی، هزار و ۳۵ مورد مراجعه حضوری، ٨٩ مورد عملیات کوهستان، ۱۵۸ مورد حوادث شهری، و ٢٣ مورد نیز عملیات در محیط‌های آبی بوده است.

سخنگوی طرح‌های نوروزی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در این مدت ۱۴ مورد زلزله و ۱۴ مورد حادثه کارگاهی نیز رخ داده است، اظهار کرد: در این مدت به ۴۲ هزار و ۱۱۱ نفر امدادرسانی شده است. از این تعداد، سه هزار و ۲۱ نفر خدمات اسکان اضطراری، هزار و ۹۳ نفر انتقال به مراکز درمانی، ١٦ هزار و ٤٠٩ نفر درمان سرپایی در محل و ١٦٨ نفر نیز، خدمات انتقال به مناطق امن را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه امدادگران هلال احمر در این مدت ٢٥٣ مورد عملیات نجات فنی انجام داده و ٣٠١ مصدوم سوانح جاده‌ای را رهاسازی کرده اند، از انجام تست قند و فشارخون برای ١٧ هزار و ٥٧٣ نفر خبر داد.

سلیمی در مورد آمار انجام عملیات امداد و نجات در استان‌های مختلف بیان کرد: استان‌های مازندران با ١٤٩ مورد، اصفهان با ١٣٩ مورد و فارس با ١٣١ مورد از جمله استان‌هایی هستند که بیشترین عملیات امداد و نجات در آن‌ها انجام شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1113736