raydan
07 فروردین 1402 - 14:03

جابه‌جایی بیش از ۶ هزار مسافر نوروزی از طریق ناوگان ریلی استان اصفهان

رئیس شورای هماهنگی ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: ناوگان حمل و نقل ریلی استان اصفهان در پیک نوروزی ۱۴۰۲ تاکنون بیش از 6 هزار و ۸۰۰ مسافر را جابه جا کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسن کحال‌زاده رئیس شورای هماهنگی ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به وضعیت سفر و مسافر طرح نوروزی ۱۴۰۲ در ناوگان حمل و نقل ریلی اظهار داشت: براساس آخرین آمار به دست آمده در بخش ریلی تعداد سفر تاکنون در طرح نوروزی ۱۴۰۲ بصورت تجمعی ۱۸ سفر و تعداد مسافر در همین بازه بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ نفر بوده است.  

وی با بیان اینکه مقصد نهایی سفر در حمل و نقل ریلی مشهد و بندرعباس و شهرهای بین مسیر تهران و یزد بوده است، گفت: در این بخش در مقایسه با تاریخ مشابه طرح نوروزی سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش ۲۰ درصدی تعداد سفر و ۴۵ درصدی مسافر بوده‌ایم.  

کحال‌زاده با اشاره به اقدامات به عمل آمده در این حوزه برای ایام پیک نوروزی بیان کرد: اقداماتی شامل عملیات بهسازی، رفع تقلیل سرعت‌ها، ارتقا کیفی خطوط ریلی و ادوات خطی در راستای کاهش زمان سیر سفر انجام شده است.  

رئیس شورای هماهنگی ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: به منظور رفاه حال مسافران در پیک سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ یک قطار لوکس پنج ستاره مسافری به مجموعه قطارهای استان به مقصد مشهد مقدس از اصفهان اضافه شده است.  

وی ادامه داد: در بخش جاده‌ای بیش از ۱۳ هزار و ۹۰۰ سفر (با صورت وضعیت) با تعداد مسافر بیش از ۱۵۶ هزار و ۶۰۰ نفر ثبت شده است که در مقایسه با تاریخ مشابه طرح نوروزی ۱۴۰۱ به صورت تجمعی تعداد مسافر در این بخش ۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.  

کحال‌زاده افزود: در حوزه حمل و نقل جاده‌ای در استان اصفهان ۶ پایانه بار، ۳۲ پایانه مسافر، ۴۵۲ شرکت باربری، ۱۵۲ شرکت مسافربری و ۶ شرکت باربری بین المللی موجود است.  

رئیس شورای هماهنگی ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان عنوان کرد: اقدامات متنوعی جهت استقبال از ایام نوروز انجام شده که از جمله آن انعقاد تفاهم‌نامه فی مابین ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و منابع طبیعی استان برای ایجاد فضای سبز در جهت پیشگیری از طوفان‌های شن و کولاک برف در حاشیه راه‌های استان بوده است.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1112352