raydan
27 اسفند 1401 - 13:13

۹۵ میلیارد تومان مالیات سلامت در خراسان جنوبی پرداخت شد + فیلم

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی با بیان اینکه در پایان هر ماه از محل ۹ درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده یک درصد سهم مالیات سلامت است که به حساب بهداشت و درمان استان واریز می‌شود گفت: در این راستا تاکنون ۹۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

علی کریمدادی صبح امروز در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم در  خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار تسنیم با تشریح اقدامات این اداره کل اظهار داشت: در 11 ماهه امسال 257 میلیارد و 100 میلیون تومان مالیات عوارض واریزی به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری در سطح استان  واریز شده است.

وی با بیان اینکه بحث درآمدی استان به اداره کل امور مالیاتی برمی‌گردد اظهار داشت: این میزان واریزی نسبت به کل سال 1400 حدود 46 درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی با بیان اینکه از این میزان 145 میلیارد و 200 میلیون تومان مربوط به شهرداری‌های استان بوده است خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد رشد دارد.

وی  یادآور شد: همچنین میزان پرداختی به دهیاری‌های استان 78 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته  83 درصد رشد داشته است.

کریمدادی اظهار داشت: در 11 ماهه امسال مبلغ پرداختی روستاهای فاقد دهیاری استان نیز 8 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 138 درصد افزایش  نشان می‌دهد.

وی افزود: مبلغ پرداختی مناطق عشایری استان که مستقیم به حساب اداره کل عشایری استان پرداخت می‌شود، بالغ بر 25 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، 110 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی با بیان اینکه در پایان هر ماه از محل 9 درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده یک درصد سهم مالیات سلامت که به حساب بهداشت و درمان استان واریز می‌شود گفت: در این راستا تاکنون 95 میلیارد و 100 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه مردم و فعالان اقتصادی در قبال هزینه‌هایی که دولت برای آنها انجام می‌دهد باید پرداخت‌هایی را در قالب مالیات داشته باشند و باید از هزینه کرد آن  اطلاع یابند افزود: مبالغی که در پایان هر ماه به صورت مستقیم به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود براساس سرانه جمعیت است.

وی با بیان اینکه میزان پرداختی در روستاهای فاقد دهیاری به حساب فرمانداری‌ها واریز می‌شود خاطرنشان کرد: در مناطق عشایری نیز مبالغ واریزی به حساب اداره کل امور عشایری استان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/255/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098914